Дата и час: 24 Окт 2017, 01:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: TDI blow off - въпрос
МнениеПубликувано на: 21 Май 2017, 23:51 

Здравейте, не съм сигурен че темата е за този раздел, но ако съм сгрешил - поправете ме.

Работата е следната, най-накрая се навих и монтирах блоу офф клапан на моя tdi 110h.p. Хубавото е че системата работи, лошото е че не съм доволен. Реално въпроса ми е малко специфичен. В общи линий компютъра на клапана е добър и дори да съм натиснал педала на газта на 100% и го върна на 90% - той сработва и изсъсква, ако върна от 80% на 40% отново изсъсква и тнт, относно чувствителност към педала е супер, но въпроса ми е как да увелича времето за отваряне на клапана, реално при всяко разтоварване клапана се отваря за 0,5 секунди и се затваря, при което не може да се чуе реалния и комерсиален звук на блоу офф-а.

Някой знае ли как да увелича така наречения "duration" при разоварването, реално искам да стои поне 1 - 1,5 секунди отворен за да се чуе хубаво разтоварването, но при условие че в дадена ситуация е минало 0,5 секунди и натисна газта рязко - клапана да се затвори въпреки условието за 1,5 секунди, с цел турбото да не надува в атмосферата през него. Дано разбрахте особения ми въпрос .. Smile нека някой сподели идея

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Май 2017, 07:50 
diesel man
Аватар

Дори да увеличиш времето на отваряне, пак няма да се получи желания ефект както е при бензиновите мотори. Причината е че те имат дросел, който спомага за изкарване на всичкия въздух през блуоффа заради запушване на входящия колектор. При ТДИ липсва такъв (дросел) и няма как да се вдигне налягането, а от там и по-силното съскане.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]