Дата и час: 14 Дек 2017, 09:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2017, 01:21 

Здравейте Колеги,
става въпрос за BMW 525dA 177ps по ВИН;03.2006г. От известно време колата ми се струва мудна, при гледане на живи данни в INPA-та даденото от автомобила налягане на турбото не отговаря(доста по-малки са стойностите с около 200 единици) на исканото от компютъра, примерно при подаване на газ DDE-то иска 1600 единици,а турбото прави 1400, при пълна газ исканото е 2300, а даденото е 2100 и така и не прави повече,не достига исканите :(, при по-малките искани си ги прави със забавяне доста,което не е добре и не е приятно! Всичко друго си е ОК - налягане на рейла-ОК,Дебитомер-ОК. При по-голям товар,примерно при изкачване на баир с пълна газ,колата влиза в авариен режим, гасиш я , палиш и пак си върви, със същото изоставане на единиците де. В този случай записаната грешка е:
Прикачени файлове:
df01.jpg
df01.jpg [ 183.19 KiB | Прегледано 148 пъти ]

Прикачени файлове:
df02.jpg
df02.jpg [ 185.06 KiB | Прегледано 148 пъти ]

Преди около година и само един път ми излезе и тази, но от тогава не се е показвала(малко съм я скалъпил,но... :)
Прикачени файлове:
df03.jpg
df03.jpg [ 132.69 KiB | Прегледано 148 пъти ]

Според грешките най-вероятно е да е от ел.клапана за управление на турбото, гледах го при запалване на колата си прави доста голям ход. А вариантите според мен са:
1. Задръстена геометрия на турбото,заради предимното ми градско каране.
2. Прецакан ел.клапа - не пренадува ,а не прави достатъчно налягане.
3. Спукан турбо път(маркуч)
4. Изпускателния ми колектор е за смяна, но не ми се вярва да е от него(имах и 530d,пак е60, и с прецакан колектор нямах никакви отклонения в исканите и дадените стойности на турбината.
5. Задръстени катализатори,ДПФ... отзад гърнето ми е като ново, нямам грам опушено или сажди и не изпушва въобще, записани грешки за ДПФ нямам.
6. Незнам за МАП сензора дали може да е от него.
Ще съм благодарен на всякакви предложения !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2017, 14:28 
Аватар

в инпа има живи данни, една от последните опции, виж турбо,дебитомер и рейл и кажи какво прави на пълна газ

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2017, 02:19 

Благодаря Колега, аз в предишния си пост съм написал...налягането в рейла-перфекто отговарят дадените на исканите стойности, дебитомера също, само че турбото изостава дадените спрямо исканите стойности, примерно при искани 1600 дава 1400, при 1300 дава 1100 , при пълна газ иска 2300 единици ,но турбото прави 2100 и не може повече колкото и да я държиш до ламарината :) Ако се оправи все едно ще съм със чип :) те толков вдигат налягането на турбото маперите с около 200 единици . Таааа ако се оправи всичко да си е наред и сложа чип....ще съм с два чипа ... малко в кръга на шегата ! Предложения от какво може да изостава турбото,освен изброените от мен ?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]