Дата и час: 12 Дек 2017, 03:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2017, 23:24 
Аватар

Здравейте с какво съпротивление мога да премахна мап сензора за проба? Имам проблем и той се изразява в това, че колата изключва турбото за секунда и го пуска пак като е под голям напън. Колата е с 2.5 турбо дизел с турбо от 3.2 и ремап надува на 1.8 толкова е и зададено при ремапа. Колата до 3-та предавка няма никакви проблеми дори до 5000 оборота на 4-та след 4000 както надува на 1.8 за 1 сек слиза на 0.5 после пак отива на 1.8 после пак 0.5 и пак 1.8 на 5-та същото нещо. А в баир дори на 3-та с пълна газ го прави този номер. И искам да опитам да ампутирам МАП-а и да видя какво ще стане тогава, но не знам с какво съпротивление да пробвам?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2017, 00:01 
Аватар

Забравих да напиша МАП сензора е Денсо с 3 кабела номера е > 0115420717

https://s26.postimg.org/881dep38p/L3_Bo ... 5qc_Gc.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2017, 18:58 

Как да го премахнеш ? Какво ще постигнеш ?
Мап сензора не е за украса :)
Най просто мапа представлява два резистора свързани последователно , като единия резистор си променя своето съпротивление зависимост от налягането . Единия край е свързан към маса а в другия към еталонно напрежение , а по средата е изхода към компютъра който мери напрежението т.е. получава се делител на напрежение .

Имаш ли манометър ? Лог файл ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2017, 19:54 
Аватар

warworld написа:
Как да го премахнеш ? Какво ще постигнеш ?
Мап сензора не е за украса :)
Най просто мапа представлява два резистора свързани последователно , като единия резистор си променя своето съпротивление зависимост от налягането . Единия край е свързан към маса а в другия към еталонно напрежение , а по средата е изхода към компютъра който мери напрежението т.е. получава се делител на напрежение .

Имаш ли манометър ? Лог файл ?

Нямам нито едно, но искам да видя без него дали ще забива пак така колата, защото съмненията ми са, че той е виновен. И бях гледал, че на vw с съпротивление лъжат дебитомера да дава май макс стойности колата започва да пуши, но и върви, тоест искам да пробвам нещо подобно тук тя и сега си пуши доста, но това забиване ме побърква и съм сигурен, че той е проблема няма друго какво да е и то самият той си е здрав, но май лимита му е 1.6 бара а аз карам на 1.8

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2017, 07:56 
diesel man
Аватар

С мапа няма как да стане както с дебитомера, защото стойноста ще е постоянна и ще има разлика в исканото налягане, което ще доведе до авариен режим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2017, 20:36 
Аватар

Andonov написа:
С мапа няма как да стане както с дебитомера, защото стойноста ще е постоянна и ще има разлика в исканото налягане, което ще доведе до авариен режим.

Тоест единствения вариант е да търся мап който е за повече барове ли? Мислех, че ако сложа съпротивление на + и на този за информацията да дава максимална стойност /която не знам каква е за това не знам с какво съпротивление да пробвам/ няма да се получи така ли :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2017, 07:37 
diesel man
Аватар

Ако слагаш по-голям МАП, задължително да се оправи софтуерно, защото ще отчита едно а реално турбото ще надува повече.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 22:23 
Аватар

Дали подобен МАП ще върши работа /след настройка от ремапера/ >> http://tuningshopbg.com/117/130/650.html колата е с хибридно 2260 и ще се кара на 2.5 бара.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 23:54 
Аватар

Намерих инфо до 2.8 бара работи коректно фабричния мап :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]